O NÁS…

Zamilovala som si „obriu“ merino vlnu, z ktorej si viete aj sami vytvoriť nádherné deky, prehozy na postele, dečky pre bábätká do kočíka, či deťom do postieľky, rôzne vankúšiky, ale aj dekorácie, ktoré zútulnia Vaše bývanie,… 

Preto som rada, že môžem aj Vám sprístupniť túto skvelú prírodnú vlnu, ktorá pochádza z ovečiek plemena merino. Je len na Vás, čo si z nej vytvoríte.

O vlne…

ponúkame Vám kvalitnú 100% ovčiu merino vlnu o hrúbke vlasu 26-28 mikrometrov a o niečo jemnejšiu vlnu o hrúbke 22-24 mic.

Základným znakom vlny je jej hrejivosť, resp. schopnosť zachytávať teplo. Merino vlna hreje dokonca aj keď je vlhká. Ďalším dôležitým faktorom je antibakteriálna schopnosť vlny. 

Prirodzené vlákno z merino vlny má nízku torziu – točivosť, aby sa zachovala mäkkosť a prirodzené vlastnosti vlny. 
Trenie môže spôsobiť, že sa na povrchu tkaniny vytvárajú voľné vlnené vlákna, ktoré sa nazývajú „peeling“.  Peeling je úplne prirodzený proces tohto typu tkaniva. Nastáva v prvých týždňoch používania a s plynutím času sa spomalí, keď vlna „dozrieva“.

 Moje odporúčanie je použiť výrobok ako dekoračný prvok, alebo zaobchádzať s ním šetrne, aby ste si ho udržali čo najdlhšie v ideálnom stave.

Tak príjemné nakupovanie a radosť z vlastných výtvorov Vám prajeme!

X